Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kongres Smart Metropolia 2017. "Przestrzenie relacji. Wdrażanie Agendy Miejskiej Unii Europejskiej"

Informacje o kongresie

Ministerstwo Rozwoju wraz ze Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot mają zaszczyt zaprosić na VI edycję kongresu Smart Metropolia, którego hasłem przewodnim jest w tym roku "Przestrzenie realizacji. Wdrażanie Agendy Miejskiej Unii Europejskiej". Kongres odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2017 r. na terenie Amber Expo w Gdańsku.

Istnieje szereg czynników defi niujacych metropolie, a przy tym wpływajacych na ich wyjatkowosc oraz znaczenie wglobalnejgospodarce. Obok koncentracji potencjału, produktywnosci czy liczby ludnosci szczególne znaczenie maja istniejacerelacje i powiazania. Mozna powiedziec, ze na poziomie instytucjonalnym metropolia tworzy sie na styku relacjipomiedzy samorzadem, biznesem, nauka i organizacjami pozarzadowymi. Przede wszystkim jednak metropoliato mieszkancy: ich talenty, potencjał, pomysły i idee realizowane w konkretnym miejscu i czasie. To własnie róznymaspektom relacji wewnatrz i pomiedzy metropoliami chcemy poswiecic tegoroczna edycje kongresu.

Kongres z jednej strony ma inspirowac szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyka metropolitalna i dawacniekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczace kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiastpokazywac i pomagac wypracowac decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiazania zarzadczei technologiczne.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do udziału w Kongresie zaprosimy przedstawicieli władz publicznych, specjalistóww zakresie rozwoju obszarów metropolitalnych, przedsiebiorców i inwestorów, a takze mieszkanców i przedstawicieliorganizacji pozarzadowych zainteresowanych tematyka metropolitalna.

Podczas dyskusji w trakcie kongresu chcemy podkreslac, ze to głównie obszary metropolitalne sa tymi miejscami naswiecie, w których kreowany jest rozwój i w konsekwencji zarówno na poziomie kraju, jak i Unii Europejskiej nalezyprowadzic polityke regionalna opierajaca sie o ich potencjał. Rozwój metropolii pozytywnie wpływa bowiem na resztekraju, zarówno małe gminy, jak i całe regiony.

Idea „smart cities” to dla nas nie tylko korzystanie z aplikacji, które pomoga w rozwiazaniu konkretnych problemówmieszkanców, władz miasta i innych podmiotów działajacych w metropolii. Rozumiemy ja równiez jako optymalnewykorzystywanie dostepnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównowazonego rozwoju obszaru metropolitalnego.

Na stronie kongresu znajdziecie Państwo szczegółowe informacje, aktualny program oraz formularz rejestracyjny.