Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ruszyły spotkania informacyjne nt. konkursu "HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców"

31 sierpnia w Ministerstwie Rozwoju odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące konkursu "HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców", w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów miejskich, a także sektora gospodarczego i naukowego.

Nabór fiszek projektowych w  konkursie rozpoczął się 18 lipca i potrwa do 16 października 2017 roku

Głównym celem konkursu jest kreowanie, przy użyciu inteligentnych rozwiązań, miasta jako przestrzeni przyjaznej do życia, za którą współodpowiedzialność ponoszą także mieszkańcy i jednocześnie biorą oni aktywny udział w zarządzaniu i współdecydowaniu o niej.

Szczegółowe informacje nt. idei smart ciity, założeń do konkursu, zakresu tematycznego, zasad przygotowania i realizacji projektów oraz Pakietu dla średnich miast, znajdą Państwo w poniższych prezentacjach ze spotkania:

1. Jak transformować   polskie miasta aby efektem było „miasto inteligentne” i dlaczego warto to robić? (PDF 863 KB)

2. Smart City: od technologii do mieszkańca (PDF 8 MB)

3. Jak obudzić potencjał miast  tracących funkcje społeczno-gospodarcze? – prezentacja Pakietu dla średnich miast (PDF 619 KB)

4. Prezentacja założeń Konkursu (PDF 247 KB) 

5. Zakres tematyczny Konkursu (PDF 1 MB)

6. Zadania i obowiązki w związku z realizacją projektów. Zasady przygotowania fiszki projektowej / wniosku i udziału w konkursie (PDF 387 KB)

7. Transformacja miasta w SmartCity w ujęciu zintegrowanym (PDF 2 MB)