Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021 już w ten weekend!

To już jutro! Zapraszamy Was do wspólnego świętowania. Przez cały weekend (17-19 września) jesteśmy z Wami. Czekają na Was liczne atrakcje i to nie tylko online! Choć i te zapowiadają się bardzo ciekawie. Dla naszych internautów zaśpiewa Dawid Kwiatkowski i Golec uOrkiestra, a dla odwiedzających Zamek w Pszczynie na żywo - Mela Koteluk. Nie przegap!

Koncert

DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. W tym roku spotykamy się już po raz ósmy - tym razem w formule hybrydowej. Wydarzenie jest okazją dla mieszkańców i turystów do niebanalnego spędzenia wolnego czasu. Mogą oni  zobaczyć różnorodność unijnych projektów realizowanych w naszym kraju. Na stronie internetowej www.dniotwarte.eu wciąż pojawiają się nowe atrakcje i ciekawe zaproszenia. Nie zwlekaj!

Na żywo...

Dla naszych gości przygotowaliśmy ciekawe wydarzenia stacjonarne: muzea, rajdy rowerowe i miejsca na co dzień niedostępne. Spotkajmy się razem w prawie 300 różnych miejscach w Polsce.

Interesujesz się dziejami Łańcuta? Ciekawi Cię jaki związek z tym miastem miał wybitny naukowiec Ignacy Łukasiewicz? A może chcesz zobaczyć naturalnej wielkości figurę konia wraz z podręcznym wyposażeniem ułana? Szansa nadarza się w najbliższy piątek! Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do zwiedzania ekspozycji Działu Historii Miasta i Regionu oraz 10 Pułku Strzelców Konnych.

Politechnika Łódzka i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zapraszają na zajęcia „Zaprogramuj Przyszłość”. Są to bezpłatne zajęcia dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci nauczą się jak rozmawiać z komputerem, by dobrze się z nim „dogadać”! Dowiedzą się co to jest algorytm i jak bardzo jest on przydatny na co dzień.

Wpadnij na Rynek w Bolesławcu, gdzie słynne Muzeum Ceramiki organizuje  grę miejską w motywie czasów napoleońskich.

...i w sieci!

Dla amatorów wirtualnego świata będą też konkursy, warsztaty i webinary online. A będzie co oglądać. Z myślą o Was przygotowaliśmy ponad 200 ciekawych wydarzeń w sieci.

Teatr Wielki w Łodzi to specjalnie dla Was w tym dniu wspaniały koncert Głosy Europy. Wszystkich zapraszamy na wydarzenie w formie on-line, koncert będzie można zobaczyć na FB Zmieniamy Łódzkie i stronie internetowej Województwa Łódzkiego.

Jeśli szukasz ciekawych historycznie miejsc, nie lubisz zgiełku, tłoku i hałasu... zatrzymaj się we Włodawie, gdzie w krętych uliczkach i architekturze starych kamienic poczujesz klimat dawnego sztetlu. Jednym z takich miejsc jest również Muzeum – Zespół Synagogalny. To tu, w trzech należących niegdyś do żydowskiej gminy budynkach, zetkniesz się z historią, tradycją i religią dawnej społeczności żydowskiej.

Zapraszamy na Szybki Kurs Dykcji online - serię ośmiu kilkunastominutowych filmów instruktażowych. Seria jest dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących. Przez tajniki wymowy prowadzi nas aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji.

Każdy odcinek zawiera bardzo praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień.

Informacje o innych ciekawych wydarzeniach znajdziesz też na naszych portalach społecznościowych. Warto na nie zaglądać i udostępniać ciekawe posty! Wytrwałych zapraszamy do udziału w quizie z nagrodami!

Zapraszamy wszystkich do udziału zarówno online, jak i stacjonarnie. A także na naszą stronę www.dniotwarte.eu, gdzie znajdują się informacje o projektach i materiały video.

Wpadnijcie również na Facebooka Fundusze Europejskie i wykażcie się wiedzą w zaplanowanym Quizie!

Każdy znajdzie coś dla siebie wśród zaplanowanych atrakcji. Świętujcie z nami!

Zapraszamy!