Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Informacja o częściowym zawieszeniu stosowania wytycznych w zakresie komitetów monitorujących

W związku z koniecznością podjęcia działań ułatwiających wykorzystanie funduszy europejskich na walkę z koronawirusem COVID-19 oraz na łagodzenie negatywnego wpływu pandemii na gospodarkę 28 kwietnia br. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowała o częściowym zawieszeniu stosowania Wytycznych w zakresie komitetów monitorujących na lata 2014-2020 z dnia 20 lutego 2018 r.

Częściowe zawieszenie wytycznych wynika z konieczności usprawnienia prac komitetów monitorujących w okresie epidemii COVID-19 oraz dostosowania trybu ich pracy do panujących w kraju warunków. W tym celu znosi się określone rygory stosowania obiegowego trybu pracy komitetów monitorujących.

Pozwoli to na szybsze podejmowanie działań umożliwiających przeznaczenie Funduszy Europejskich na walkę z COVID-19 bądź ułatwiających ich wykorzystanie, a przez to łagodzenie negatywnego wpływu pandemii na gospodarkę.

Stosowanie wytycznych - w zakresie wskazanym w poniższej Informacji - zawiesza się od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

Szczegóły znajdują się w Informacji o częściowym zawieszeniu wytycznych (PDF 130 KB).