Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich - relacja z wysłuchania

Skuteczne - instytucje, beneficjenci i komunikacja - to trzy priorytety Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich (PTFE). Podczas wysłuchania dla PTFE uczestnicy podpowiadali osobom odpowiedzialnym za realizację programu w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, jak skutecznie wspierać realizację polityki spójności w wymiarze strategicznym, wdrożeniowym i refleksyjnym.

"Każdy, kto poszukiwał informacji o Funduszach Europejskich może liczyć na wsparcie osób pracujących w z punktach informacyjnych dla beneficjentów. Osoby czy instytucje realizujące inwestycje ze wsparciem unijnym korzystają z systemu informatycznego czy portalu funduszeeuropejskie.gov.pl. To tylko część projektów, które finansuje program Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich" - mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, o Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich.

Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich

Wsparcie PTFE obejmuje nim między innymi:szkolenia dla beneficjentów korzystających z Funduszy Europejskich,rozwój krajowego systemu informatycznego umożliwiającego aplikowanie i rozliczanie projektów finansowanych z Funduszy Europejskich,działania informacyjno-promocyjne zwiększające wiedzę o Funduszach Europejskich w Polsce.

Budżet programu na lata 2021-2027 wyniesie 550 milionów euro.

Wysłuchania publiczne

Pomysłodawcą i patronem wysłuchań jest Podkomitet do spraw Rozwoju Partnerstwa, który funkcjonuje w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Jego członkami są przedstawiciele rządu, samorządu, partnerów społecznych i gospodarczych, a także organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Najbliższe będzie dotyczyło programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy - 13 maja. Harmonogram wysłuchań i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wysluchania-nowaperspektywa.pl.

Przedsięwzięcie organizuje Fundacja Stocznia i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.