Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Od 10 do 12 maja 2019 r. beneficjenci środków unijnych otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki Funduszom Europejskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W tym roku odbędzie się ponad 800 wydarzeń w całej Polsce.

Ponadto w ramach akcji DOFE organizujemy w Warszawie przed Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju (ul. Wspólna 2/4) Miasteczko Funduszy Europejskich, gdzie na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje. Miasteczko zaplanowaliśmy:

  • 10 maja w godz. 13.00-18.00;
  • 11 maja w godz. 9.00-16.00.

W piątek miasteczko otworzy o godz. 13:00 Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński. Otwarciu będzie towarzyszył tort z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę Funduszy Europejskich.

Jednym z elementów Miasteczka będzie scena, na której odbędą się konkursy z nagrodami na temat Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej, będą prezentowane projekty i beneficjenci, odbędą się występy i przedstawienia m.in. Akademia Teatralna im. Zelwerowicza (piątek), dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury „Łazienkowska”- FASOLKI (sobota).

Miasteczko będzie podzielone na kilka stref - design, innowacje, zdrowie, edukacja, dostępność oraz  turystyka i rekreacja. Odwiedzający będą mieli możliwości obejrzenia makiety pociągu, będzie też można zrobić sobie zdjęcie w oryginalnej czapce kolejarskiej czy zobaczyć hybrydową poduszkę lawinową. W Wiosce Gotów, będzie można obejrzeć stroje wzorowane na tych oryginalnych z ok. IV w. n.e. Grupa będzie odtwarzać także życie Gotów z tego okresu.

Ponadto pojawi się samochód do nauki jazdy oprzyrządowany dla osób z niepełnosprawnością, będzie można ułożyć puzzle sensoryczne z zasłoniętymi oczami, poznać podstawy alfabetu języka migowego, zobaczyć jak działa stetoskop, wypróbować gogle VR, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy czy przebadać słuch w specjalnym słuchobusie. Dla najmłodszych przewidujemy warsztaty z robienia kwiatów z papieru, modelowania 3D czy projektowania aplikacji. Animatorzy będą także czytać bajki. Nie zabraknie oczywiście waty cukrowej, malowania buziek czy dmuchańców.

W strefie Design będzie można zobaczyć nowoczesne meble czy oryginalne ubrania. Przewidziany jest także pokaz mody z udziałem projektantów z ASP w Łodzi.

Na odwiedzających czekać będą także konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Rzecznik Funduszy Europejskich, którzy przybliżą możliwości pozyskania Funduszy i odpowiedzą na nurtujące pytania.

W sobotę na wszystkich zainteresowanych czeka kino w sali im. Grażyny Gęsickiej. Będziemy wyświetlać m.in. „Chopin. Pragnienie miłości”, „Kacperiadę” czy „Ocalony Świat”.

Serdecznie Zapraszamy!