Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zaproszenie do wzięcia udziału w lutowych wydarzeniach online UrbanCafe

Laboratorium Innowacji Społecznych z Gdyni zaprasza do wzięcia udziału w lutowych wydarzeniach online UrbanCafe. Spotkania odbywają się - jak w zeszłym roku - poprzez Zoom Video Communications. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage'u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

W trakcie spotkań zachęcamy do zadawania pytań i komentowania.

 •  „Można panikować” | Rozmowa z prof. Szymonem Malinowskim, Dianą Maciągą i Bartoszem Frankowskim
  08.02.2021, godz. 17:30-18:30
  „Można Panikować” to film dokumentalny z 2020 roku, opowiadający o fizyku atmosfery profesorze Szymonie Malinowskim i jego działalności popularyzującej wiedzę o zmianach klimatycznych. Profesor jest dyrektorem Instytutu Geofizyki, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, od kwietnia 2020 przewodniczącym Zespołu doradczego do spraw kryzysu klimatycznego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. W filmie ostrzega przed nadchodzącymi katastrofami klimatycznymi w przypadku braku szybkiej działalności zapobiegających dalszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Temat emisji dwutlenku węgla jest w trakcie pandemii szczególnie ważny: naukowcy badają wpływ poziomu smogu na umieralność z powodu zakażenia koronawirusem. Rozmowa wokół filmu „Można panikować”, którą poprowadzi Magda Dębna, będzie dotyczyła konieczności wprowadzenia zmian wywołanych koronakryzysem w ochronie środowiska i naszym codziennym życiu w trakcie i po pandemii.
  Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. : https://www.facebook.com/events/3682020991875669
  Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia. : https://bit.ly/2YIUFSB
 • Nie odziedziczę i nie stać mnie na kredyt | Rozmowa z Agatą Twardoch i Magdaleną Milert
  17.02.2021, godz. 17:30-18:30
  Jakie istnieją możliwe rozwiązania problemu deficytu dostępnych mieszkań? Czy jedynym modelem zamieszkania jest obecnie odziedziczenie mieszkania lub kupienie go na kredyt? Czy mieszkanie jest naszym prawem? Czy potrzebujemy rozwiązań systemowych? Czym jest Agencja Najmu Społecznego? Rozmowę poprowadzi Agnieszka Jurecka-Fryzowska
   Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. https://www.facebook.com/events/735999563711686
  Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia. https://bit.ly/2O45koT
 • Nierówności społeczne a pandemia. Koronawirus nie wybiera? | Wykład Martyny Kobus
  25.02.2021, godz. 17:30-18:30
  Jak bada się nierówności, od czego zależą i w jaki sposób można działać na rzecz ich zrównania? Które obszary nierówności najbardziej dotknie/dotknęła pandemia i w których grupach społecznych pogłębi podziały? Które podziały odnowi lub zaogni? Potocznie przyjęło się mówić, że koronawirus nie wybiera i może dotknąć każdego. Czy to stwierdzenie jest w pełni zgodne z prawdą?
  Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. https://www.facebook.com/events/423036349036993
  Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia. https://bit.ly/2NUf98E

I w dalszym ciągu jesteśmy w trakcie rekrutacji do: PROGRAMU KOMPETENCJI MIEJSKICH 2021
Zachęcamy do udostępniania informacji zainteresowanym! Interesujesz się funkcjonowaniem miasta w obliczu współczesnych wyzwań? Chcesz mieć wpływ na jego rozwój poprzez tworzenie miejskich mikro innowacji na rzecz lokalnej społeczności lub Twojej okolicy? Wypełnij formularz i zgłoś się do 3. edycji Programu Kompetencji Miejskich UrbanLab Gdynia.
Termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych upływa 10 lutego!
https://urbanlab.gdynia.pl/artykuly/rusza-nabor-do-trzeciej-edycji-programu-kompetencji-miejskich-online/ 

Projekt "Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni"

Projekt "Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni" realizowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych (instytucje podległą Urzędowi Miasta Gdynia), finansowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.Celem projektu jest przetestowanie w polskich warunkach pilotażowej koncepcji wdrażania urban labu jako nowego mechanizmu działania interdyscyplinarnego, poprzez stworzenie przestrzeni dialogu i wypracowywania nowych rozwiązań z urzędnikami z różnych wydziałów i komórek merytorycznych Urzędu Miasta i jednostek budżetowych, organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami biznesu i świata nauki oraz samymi mieszkańcami. Projekt zakłada wdrożenie do działań miasta min. takich narzędzi jak UrbanCafe, zespół strategiczny, zespół tematyczny, inkubator innowacji społecznych w postaci Programu Kompetencji Miejskich oraz Programu „Pomysł na Miasto”.